Grup ve Geçmiş

Maschio Gaspardo, toprak işleme, tohum ekme,  gübreleme, sap parçalama, hayvancılık ekipmanları ve çevre düzenleme için tarımsal ekipmanların üretiminde uzmanlaşmış uluslararası bir gruptur.

Grup geniş ürün yelpazesini iki marka altında pazarlamakta ve satışa sunmaktadır: Maschio ve Gaspardo.

Ürün yelpazesi; toprak frezeleri, dik rotovatörler, hassas tohum ekme makineleri, hububat ekim makineleri, anıza ekim makineleri, toprak işleme-ekim makine kombinasyonları,  sap parçalama, çayır biçme makinelerini ve minimum toprak işleme ekipmanlarını kapsar.

Şirket, 8 geniş üretim tesisine sahiptir. Bunlardan 5’ü İtalya’da, 3’ü ise Romanya, Hindistan ve Çin’de bulunmaktadır. Buna ek olarak, Maschio Gaspardo dünyada 13 satış ofisleri bulunmaktadır.

2003 yılında faaliyete geçen Türkiye şubesi bünyesinde 50 den fazla satış, servis ve yedek parça noktası ile Türkiye çapında yaygınlığını ve ulaşılabilirliğini her geçen gün arttırmıştır. Bugünkü noktaya, Türk çiftçinin Maschio Gaspardo ürünlerine olan güveni ve şirketin Türk çiftçisine olan inancı sayesinde gerçekleşmiştir.

Grup, şirket değerlerimizle oluşan ekip ruhuna sahip şu an yaklaşık 1.900 kişi çalıştırmaktadır:

 • verimlilik
 • gelişim
 • kalite kontrol
 • müşteri ihtiyaçları ve müşteri ilişkileri

Geniş bir mühendis takımı tarafından sürdürülen devamlı AR&GE faaliyetlerimiz ile ilerleme süreklilik kazanmıştır. Tarım dünyasındaki lider ve uluslararası firmalar ile gerçekleştirilen stratejik ortaklıklar, şimdi olduğu gibi gelecekte de müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanmamızda önemli rol oynamaktadır.

Grup, sürekli olarak yapılan yatırımların sayesinde daha da güçlü olunabileceğine inanır. Bunun en son örneği  tüm İtalyan üretim alanlarımızda güneş panel sistemlerinin kurulmuş olmasıdır. İlk yatırım maliyeti yüksek olmasına rağmen bu proje, kendi kendine yeten enerjiyi üretebilme hedefine ulaşmamızda yardımcı olacaktır.

Asıl amacımız nedir? Tüm dünyada tarımsal üretim verimliliğini iyileştirmeye ve arttırmaya yardımcı olmaktır.


12 ticari şube 
19 üretim siteleri 
30 ürün yelpazeleri 
Başarı 50 yıl 
Yurtdışında ciro% 90 
2.000 çalışanı 
4000 ton CO2 emisyonu azaltılmış 
60.000 makinesi 2013 üretilen

ŞİRKET TARİHİ

1964’te Maschio kardeşler,  kendi atölyelerinde ‘’küçük frezeler evi’’ ismiyle ilk Maschio toprak frezesini üretmiştir.

Bir zamanlar küçük bir dükkan olan bu atölye bugün, hala iki kurucusu olan Egidio ve Giorgio, oğulları Andrea ve Mirco, kızları Martina ve Monica tarafından yönetilen büyük bir sanayi grubuna dönüşmüştür.

1964 - Maschio kardeşler, küçük toprak frezeleri üreten işlerini kurdular. Sadece birkaç yıl içinde üretim, küçük ölçekten, organize olmuş üretim hattına sahip bir kuruluş haline geldi.

1975 -  Maschio ürünlerinin ihracatı başladı.

1979 - Satışlardaki büyüme Cadoneghe (Padova)’daki Maschio üretim tesisinin şirkete kazandırılmasına yol açmıştır. Bu alım, parça, yarı mamül üretiminin arttırılması için stratejik bir karardır.

1994 - Morsano al Tagliamento (Pordenone)’de yer alan Gaspardo Seminatrici satın alınmıştır. Hassas, güvenilir, tohum ekme makineleriyle ünlü fabrika, tıpkı bugün de yapmakta olduğu gibi, 1836’dan beri hassas ekim için makineler üretmektedir.

2003 -  Maschio Gaspardo minimum toprak işleme ekipmanları üretimi için Chisineu-Cris (Arad) Romanya’da fabrika kurmuştur.

2004 - Maschio Gaspardo Çin pazarına girmiştir. Qingdao’daki fabrikası (Shandong) küçük toprak frezeleri ve ot biçme makineleri üretmeye başladı.

2010 - Metal sacı şekillendirmek için 5000 tonluk pres donanımlı yeni metal sac fabrikasını San Giorgio delle Pertiche (Padova)’da kurar.

2011 - Maschio Gaspardo’nun Aundh (Pune)’deki Hindistan fabrikası için temel atıldı. Bu fabrika, kendi iç piyasası için toprak frezeleri, dik rotovatörler ve tohum ekme makineleri üretecektir.

2013 - Maschio Gaspardo, Portogruaro (Venezia)’da ilaçlama makinesi ve ekim makineleri üretimi için yeni Unigreen tesisini açtı. Ayrıca, Pulluk üretiminde uzmanlaşmış, Concordia Sagittaria (Venezia)’da yerleşik olan Moro firması ile ortaklık kuruldu. 

2014 - Cremona’da yerleşik, yem bitkileri hasat/harman makinelerinde dünya çapında tanınan  ve büyük geçmişe sahip bir firma olan Feraboli firması satın alındı. Tarım römorları, sıvı gübre taşıma ve dağıtma tankları üretimi üzerine uzmanlaşmış Visini firması ile ortaklık kuruldu.

2014 - Maschio Gaspardo, Çin üretim tesisini açtı. Yeni Qingdao (Shandong) tesisi, 34.000 m2 alana, 5 yeni üretim hattına ve 130 çalışana sahiptir (2015 yılı sonuna kadar çalışan sayısı 200 kişi olarak arttırılacaktır)

2017 - Grubumuz, pulluk sektöründe kendini geliştirdi. Moro Pietro Aratri, grubumuza katılarak MASCHIO Aratri oldu.

2018 - Luigi De Puppi, Grubun ulusal ve uluslararası düzeyde yeni gelişim aşamasına liderlik etmek üzere yeni CEO olarak atandı. Andrea ve Mirco Maschio tarafından kontrol edilen MASCHIO Holding S.p.A., MASCHIO GASPARDO S.p.A. sermayesinin çoğunluğunu satın almıştır.

2019 - Bölgesel finans şirketleri Friulia S.p.A.'nın (ayrıca ortak Finest S.p.A. aracılığıyla) ve Veneto Sviluppo S.p.A.'nın, grup şirketlerinin varlığına üçlü müdahalesiyle MASCHIO GASPARDO Grubunun sermaye güçlendirildi.

MASCHIO GASPARDO – DEĞERLİ VERİLER: 

 • 13 ticari şube
 • 8 üretim siteler
 • Yurtdışında ciro% 80
 • 1.900 çalışanı
 • 4.000 ton CO2 emisyonu azaltılmış
 • 70.000 makinesi 2018 üretilen
 • Başarı 50 yıl